
Tinglyst areal 1117 m2, heraf vej 143 m2. Fritliggende enfamiliehus opført i 1947 med ydervægge af mursten og tagdækning af tegl. Ifølge BBR har ejendommen et bebygget areal på 102 m2, kælderareal på 92 m2 udnyttet tagetageareal på 23 m2 og et samlet boligareal på 125 m2. Ejendommen opvarmes af fjernvarme med supplerende varme via brændeovn. Indretning...
Læs mere
1be, Skovlund By, Skovlund
1bz, Skovlund By, Skovlund
Tinglyst areal 1117 m2, heraf vej 143 m2.
Fritliggende enfamiliehus opført i 1947 med ydervægge af mursten og tagdækning af tegl.
Ifølge BBR har ejendommen et bebygget areal på 102 m2, kælderareal på 92 m2 udnyttet tagetageareal på 23 m2 og et samlet boligareal på 125 m2. Ejendommen opvarmes af fjernvarme med supplerende varme via brændeovn.
Indretning:
I stueetagen er der køkken, stue værelse, entre og badeværelse.
På førstesalen er der en gang og to værelser.
I kælderen er der en gang, et rum, hvor der tidligere har været et køkken, to værelser og et badeværelse under renovering. Hele kælderen er under renovering og det meste er blevet taget ned og skal genopbygges. Kælderen er ikke godkendt til beboelse.
Trælofter og laminatgulve.
Ved besigtigelsen var der følgende hårde hvidevarer; Simens kogeplade, Blomberg emhætte, ovn af ukendt mrk. Bosch køleskab og Hisense vaskemaskine
Udearealer:
Garage i letbetonsten med tagdækning af metal med et bebygget areal på 49 m2 . Ifølge BBR er garagen opført i 1984 og ombygget i 2002, hvor den er hævet 0,5 m.
Øvrige oplysninger:
Ejer har oplyst, at et familiemedlem bor i huset og ikke er lejer og der ikke foreligger en lejekontrakt. Rekvirenten undersøger dette nærmere, men der er afsat kr. 25.000,00 til et eventuelt depositum. Det kan oplyses, at der i alt er tilmeldt 3 personer på adressen.
For så vidt angår indefrosset grundskyld henviser rekvirenten til det af kommunen oplyste herom. Beløbet er ikke fortrinsberettiget og dermed ikke medtaget i størstebeløbet.
Såfremt der ved tvangsauktion måtte være lukket for ejendommens forsyning (el, vand og varme) må det påregnes, at der til forsyningsselskaberne skal betales et gebyr for genåbning.
Ejendommen er besigtiget den 16. juni 2026. Der tages forbehold for, at ovennævnte oplysninger er baseret på usagkyndig besigtigelse samt offentlige registre. Ydermere opfordres køber til at besigtige ejendommen inden auktionen.
Vi gør opmærksom på, at ovenstående oplysninger delvist baserer sig på udskrift fra BBR-meddelelsen samt tingbogen, hvorfor der ikke kan indestås for oplysningernes rigtighed. Registrering af BBR skal beskrive de faktiske forhold. Udskriften er således ikke bevis for, at gældende love og bestemmelser er overholdt.
Lov om fortrydelsesret ved køb af fast ejendom gælder ikke på tvangsauktion, og en køber på tvangsauktion er således bundet af sit bud. Der er ikke udarbejdet tilstandsrapport for ejendommen. Derfor må en køber acceptere at overtage ejendommen, som den er og forefindes, uden at kunne gøre krav på fejl og mangler over for fogeden, rekvirenten eller dennes repræsentant. Hvorvidt der kan gøres ansvar gældende overfor andre, beror sig på lovgivningens almindelige regler.
Det skal desuden bemærkes, at auktionskøber selv skal sørge for rettidig betaling af alle terminsydelser, ejendomsskatter m.v., der har rettidig betalingsdag efter auktionens afholdelse. Dette gælder, uanset om auktionskøber modtager opkrævningskort eller ej.