Fuglesøvej 24, 6500 Vojens

153 m2 villa

Kontant 1.490.000 kr.

Vojens


Villa i 1. række med fantastisk udsigt til Fuglesøen.

Fuglesøkvarteret – i et af byens mest attraktive kvarterer udbydes denne fine villa med første parket til det grønne areal ned mod Fuglesøen.

Velkommen til denne villa, som byder på en entré med et praktisk gæstetoilet og et funktionelt bryggers med separat indgang – perfekt til hverdagens gøremål. Fra entréen træder du ind i et køkken med goda skabs- og skuffeplads samt hyggelig spiseplads. Køkkenet åbner op til en lys opholdsstue der let vil kunne integreres som stort køkken/alrum med udsigt til Fuglesø. I forlængelse heraf stor opholdsstue hvor man kan nyde udsigten over det åbne, grønne område ved Fuglesøen, hvor skoven smukt danner baggrund sammen med Fuglesø. 

Villaens værelsesafdeling byder på to gode og store børneværelser, alle med indbyggede skabe, samt et soveværelse med skabsvæg. Herudover er der et ekstra kontor/hobbyrum.

I værelsesafdelingen ligger også villaens velholdte badeværelse med bruseniche og karbad.

Grunden byder på en dejlig have med flere gode terrassemiljøer, både med og uden overdækning. 

Derudover byder haven på hyggelig beplantning af buske og træer samt direkte adgang til Fuglesøen.

Beliggenheden er i gåafstand til SE Arena, svømmehal og Lagoniskolen. Et naturskønt område med rig mulighed for løbe- og gåture ved søen og de nærliggende store skovarealer.

5Antal rum
1965Byggeår
2Antal toiletter
1083 m2Grundareal

Økonomi

Kontantpris

1.490.000 kr.

Ejerudgift pr. måned

1.409 kr.

Udbetaling

75.000 kr.

Brutto / Netto ekskl. ejerudgift

8.285 / 6.568 kr.

Tjek boliglån

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Hans Plesner Drud

home Vojens

Indehaver

drud@home.dk

74530545

74530545