Ideel som flerfamiliehus - trænger til istandsættelse
Ca. 8.000 m² stor grund, med tre længer til evt. dyrehold, erhverv eller andet
Velkommen til Næstvedvej 257A+B, her får du en landejendom, som er 4 længer og en stor gårdsplads!
Ejendommen er beliggende ud til Næstvedvejen. Haven og gårdspladsen er godt placeret og ligger skærmet væk fra vejen.
Hovedhuset består af 304m² bolig og en kælder på 85m².
Boligkvadrartmeterne byder på et stort hus, som henholdsvis er delt på midten i 2 adskilte lejligheder. I stueplan byder begge lejligheder på badeværelse, stue, værelser og køkken. 1. salen i begge lejligheder, der finder man et repos, 2 værelser og et badeværelse.
De 3 længer byder på bindingsværk. Alle bygningerne er før hen blevet brugt til dyrehold og maskinhal m.m., men i dag bliver de brugt som lager og opbevaring. Derudover er der en yderst dobbelt garage med manuel port.
På beliggenheden er man ikke mere 10 minutter i bil fra Vordingborg by, flotte og naturskønne omgivelser. Ydermere, er man kun 20 minutter i bil fra Næstved by.
Grunden er stor og består af 7987m², hvor det meste af haven er tilgroet med højt græs og nogle få træer.
Ejendommen trænger til istandsættelse, både for så vidt angår bolig enhederne men i særdeleshed de gamle staldlænger.
Der er ikke installeret varmekilde i ejendommen pt.