Moderniseret murermestervilla beliggende i kort afstand af Gamborg Fjord
Smukt lysindfald, god kvalitet, mange bolig m² og den dejlige atmosfære er blot nogle af kendetegnene ved denne skønne murermestervilla. Her kommer I til at bo tæt på motorvejen uden at være generet af den, så I er hurtigt videre på vej mod både Fyn og Jylland, og skal I pendle kan I gå til toget på ca. 3 minutter. Derudover er der både boldbaner og legeplads tæt på. Her findes et stærkt lokalsamfund med mange børnefamilier og en aktiv lokalforening, der arrangerer sociale aktiviteter for hele familien. Har I skolesøgende børn kan de cykle af en lille vej til Hyllehøjskolen, der ligger ca. 1,5 km væk, og de nærmeste indkøbsmuligheder finder I under 3 km væk.
I skal her glæde jer til at se en virkelig hyggelig bolig med sjæl og charme. Der er sket en løbende renovering og vedligeholdelse og i 2022/2023 er der foretaget en tilbygning så boligen rummer hele 241 m² i samlet boligareal.
Villaen har en fleksibel planløsning, der kan tilpasse sig jeres families behov. I stueplan bydes man velkommen i en entré med en flot trappe til førstesal. Fra entreen træder du ind i det pæne køkken. Køkkenet er med god skabs- og bordplads, så der er god plads til at kokkerere den store menu til familie og vender. I forbindelse med køkkenet er der ligeledes rummelig spiseplads med brændeovn. Fra køkken-alrum adgang til den rummelige stue. Denne er pt. indrettet som tv-stue, men kan også bruges i andre henseender. Dette kunne evt. være som et værelse, såfremt det er et behov. Fra den rummelige stue træder du ind i tilbygningen. Denne er indrettet med stue, hvor du har udgang til have og terrasse. Yderligere finder du et godt bryggers hvor alle installationer er samlet. I tilbygningen finder du ligeledes et flot badeværelse med brus. Tillige udgang til parkering m.m.
1. salen er indrettet med følgende: Repos. Dejligt badeværelse med væghængt toilet samt brus og vask i arrangement. 2 rummelige aktivitetsrum, hvor børn kan lege eller anvende disse som krearum. I den oprindelige del af 1. salen finder du 2 gode værelser i en rummelig størrelse. I den nye tilbygning finder du ligeledes 2 gode værelser. Hele tilbygningen er ført til kip og fremstår med et flot lysindfald fra ovenlysvinduer m.m.
Haven er med flere forskellige terrasser samt græsplæne. Dertil gode parkeringsforhold.
Økonomien i boligen
Opret dig i køberkartoteket og få besked om lignende boliger.
Få direkte besked, når der kommer relevante nye boliger til salg, der matcher dine ønsker. Du ser også de boliger, vi får til salg, som vi ikke viser på Nybolig.dk.
- Villa
- 5500 Middelfart
- 1.496.250 kr. – 2.493.750 kr.
Kontakt

Kontakt
Gustav Bisgård Carlsen
Skal du også sælge?
Kontakt os og få en gratis salgsvurdering, så ved du hvad din bolig er værd.
- Få et hurtigt estimat af salgspris eller en grundig vurdering.
- Få et indblik i, hvad din ejendom er værd på markedet lige nu.
- Find ud af, hvor meget du selv kan købe for, hvis du ønsker at skifte bolig.
Hvor langt er der til nærmeste?
Se hvor lang tid der er mellem denne bolig og en anden adresse