På Lærkevej 5 møder der jer et velholdt sommerhus i et roligt, lukket vænge kun 100 meter fra den skønne og børnevenlige badestrand ved Bro.
Her får I hele 108 m2 bestående af 80 m2 bolig med ægte sommerhusstemning og en klassisk indretning samt dejligt lysindfald og en hyggelig og indbydende atmosfære. Herudover 28 m2 skøn integreret udestue i direkte forlængelse af stuen samt et isoleret udhus på 7 m2.
Dertil er uderummet stort med en grund på 1.706 m2, hvor der udover en dejlig have også findes flere udhuse, som blandt andet huser muligheder for ekstra sovepladser og et separat vaskerum.
Fra adressen har I kun et par minutters gang til stranden, så det er ingen sag at snuppe en
svømmetur på de varme dage.
Området byder desuden på et væld af oplevelser, skøn natur med optimale vilkår for gå- og cykelture
eller måske fiskeri i Lillebælt? Indkøbene klares nemt i Brenderup, hvor der bl.a. findes dagligvarebutikker, pizzaria og bageri, mens der også kun er en kort kørerur til Middelfart eller Bogense, der tilbyder et bredt udvalg af forretninger, spisesteder og forskellige oplevelser. Der er desuden ganske kort til motorvejen, hvorfor det er overskueligt at komme til adressen fra hele landet.
Der er tre terrassemiljøer, hvoraf det største løber omkring husets sydvestvendte side, som også er flankeret af smukke blomster, hortensiabuske og gamle frugttræer, der giver liv og farve til uderummet. Her er også masser af plads til boldspil og leg på den vedligeholdelsesnemme græsplæne.
Det rummelige stue-alrum er i åben forbindelse med et pænt køkken, og her bidrager en pilleovn til hyggelige stunder og ekstra varme på kølige dage. Der er også et stort glasparti, som giver et dejligt lysindfald og smukt udsyn til haven. Samtidig har I adgang til to udestuer, hvor den ene har en skøn karnap med udsigt mod sydvest og den anden vinduer mod øst, og I kan således følge de udendørs aktiviteter og havens udvikling i alt slags vejr.
Ved den ene udestue ligger også et bryggers, og derudover får I to værelser i sommerhuset.
Det ene har tidligere været opdelt til 2 mindre værelser, hvilket giver gode muligheder for en del sovepladser, det andet værelse har plads til dobbeltseng og indbygget skabsvæg, og er placeret i forbindelse med badeværelset.
Huset er ikke tilmeldt udlejning, og er derfor klar til brug for kommende ejer.