Søfronten 80 4736 Karrebæksminde

Karrebæksminde med fuld vandudsigt - Bedste beliggenhed i hele området.


En luksus ferielejlighed med områdets absolut optimale beliggenhed og storslået udsigt. Her kan du få en særdeles eksklusiv ferielejlighed i første række med helt uhindret vandudsigt både over havneindløbet og over lystbådehavnen. Bedre bliver det ikke !! Lejligheden ligger øverst, dvs. på 1. sal

Den nuværende ejer har sat lejligheden i stand, så den er ekstrem lækker. Her er lyst og imponerende lækkert - loftet går til kip, og der er fuld vandudsigt. Virkelig storslået. Lyse trægulve med skibsfuger, et stort dejligt centralt rum som er stue / alrum / køkken, to gode værelser og et særdeles lækkert badeværelse. Stor anvendelig hems, entre og udgang til terrassen, som også ligger på 1. sal og vender mod lystbådehavnen. Samlet areal er 98 m2 / 78 m2.
Lejligheden er teknisk velindrettet med bl.a. indbyggede spots i loftet, fjernstyrede gardiner m.v. Mange vil også nyde de gode hvidevarer, herunder vinkøleskabet. Det hele understøtter følelsen af rigtig dansk sommerstemning og muligheden for at sidde på terrassen med grill, og nyde et glas vin, lige ved lystbådehavnen og indsejlingen.

Lejligheden ligger sydvest-vendt i et roligt, privat område med bom for, hvor det kun er beboernes biler, der har adgang.

Karrebæksminde er blevet virkelig populær igennem de senere år. Byen ligger ud til smålandsfarvandet ikke langt fra Næstved. Karrebæksminde er særdeles charmerende, en by som er fyldt med hygge og liv. Her er både lystbådehavn, et vidunderligt miljø omkring kanalen og fjorden, skønne sandstrande, herlige restauranter, cafeer, ishuse m.v. Mange nyder også at fiske her, cykle eller gå dejlige ture. Især i sommerhalvåret er her fyldt med liv og stemning - og det er ikke underligt at det er blevet et super attraktivt sted. Stemningsfuldt i ordets bedste betydning.
Her kan du blive en del af dette skønne miljø. Ud over at eje områdets bedst placerede lejlighed, kan du også have din båd liggende i lystbådehavnen. På mange måder er det den bedste af alle verdener, der kan forenes her.

Liebhaverboliger finder du hos ejendomsmægler Pernille Sams. Vi sælger liebhaveri i særklasse.

Sagsfakta

Sagsnummer22273
TypeFritidshus, Ejerlejlighed
Pris4.795.000
Ejerudgift2.598
Boligareal78 m2
Energimærke: C

Kontakt os

Tlf. 48 21 91 21